O tekmovanju

Tekmovanje namenjeno učencem druge triade, torej 4., 5. in 6. razredov!

To je tekmovanje osnovnošolskih ekip, sestavljenih iz štirih članov, ki skupaj tekmujejo za svojo šolo. Vsi člani skupaj rešujejo test, sestavljen iz približno tridesetih vprašanj, ki obsegajo številna področja:
– geografijo,

– umetnost,

– fiziko,

– biologijo,

– kemijo,

– matematiko,

– šport,

– logiko,.

-…

Člani ekipe, si izberejo izvirno ime, zastopajo svojo šolo in se pomerijo s predstavniki ostalih šol. Na tekmovanje se pripravljajo s pomočjo zanimivih člankov v reviji Moj planet. Več o tem si lahko preberete v pravilniku tekmovanja.

Najprej se ekipe pomerijo na šolskih tekmovanjih, najboljše pa še na območnem. Vsako šolo lahko na občinskem tekmovanju predstavljajo do 3 ekipe.

Tam najboljši postanejo NAJBOLJŠI RAZISKOVALCI ZNANJA za svoje območje za tisto šolsko leto! Šoli priborijo pokal, sebi pa praktične nagrade in priznanje.

Tekmovanje je nastalo kot podmladek tekmovanja Prvaki znanja, ki pa letos zaradi pomanjkanja kadra ne bo izvedeno. V letošnjem letu se je spremenil tudi organizator in s tem tudi upravni odbor tekmovanja, zasnova tekmovanja pa ostaja enaka.

Tekmovanje poteka na dveh stopnjah.

Šolsko tekmovanje izvedeno v tednu med 9. in 13. decembrom 2019 (po izboru šole).

Območno tekmovanje bo predvidoma 23. aprila 2020.